Õpetajad

Kätlin Pilt

Minu põhitööks on olnud üle 5 aasta toetada nii teismelisi kui täiskasvanud vaimse tervise õena. Minu poole pöördutakse erinevate vaimse tervise murede ja eluraskustega.

Lisaks ravimitega sekkumisele aitan läbi terapeutilise lähenemise abistada ja julgustada alateadlikku nähtavale tooma, muutma oma elu häirivaid mõtlemis- ja käitumismustreid, harjutada ja kinnistada uusi, mis toetavad uue loomist, aitavad jõuda arusaamisele, kuidas edasi minna, et elu oleks rahulduspakkuvam ja tähenduslikum.

 

Oma töös liidan teadmised pere- ja paarinõustamisest, motiveerivast intervjueerimisest, psühhodraamast, konstellatsioonist, samuti kasutan probleemilahenduslikke, kognitiivseid ja käitumuslikke tehnikaid. Samuti töötan metafoorkaartidega.

 

17 aastat olen koolitanud täiskasvanuid täiendõppes, peamiselt esmaabi ja vaimse tervisega seotud teemadel, alates psühhopatoloogiast kuni leinas toetamiseni. Samuti Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üliõpilasi.

Juhendan enesearengugruppe.

Kuulun vaimse tervise õdede seltsingu juhatusse ja Eesti Professionaalsete Konstellööride Assotsiatsiooni.

Akadeemiline haridus:

Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis õe põhiõppe (2006), spetsialiseerunud erakorralise meditsiini õeks (2008) ja omandanud vaimse tervise õe magistrikraadi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (2020).

Lisaks omandanud süvendatud teadmised nii kognitiiv-käitumisteraapias, pereteraapias kui ka leinanõustamises.