Õpetajad

Tiiu Bolzmann

Tiiu Bolzmann, MA sündis 1946. aastal eesti põgenike laagris Saksamaal. Õppis Frankfurdi Ülikoolis filosoofiat, pedagoogigat ja sotsioloogiat. 1983. aastal jätkas õpinguid Austrias, kõigepealt Carl Rogersi kliendikeskse teraapia suunal ja seejärel õppis süsteemset pereteraapiat. Töötas terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990. aastal tutvus Bert Hellingeriga, kelle käe all õppis tundma perekonstellatsioonide tööd. Kümme aastat hiljem alustas ta perekonstellatsioonide töö väljaõpetega Argentiinas, kus asutas esimese Bert Hellingeri Instituudi Ladina-Ameerikas mille nimi on täna Centro Latinoamericano de Constelaciones Familiares http://www.constelamerica.com.ar

Instituudi väljaõppe programmid on jõudnud Tšiilisse, Uruguaisse, Paraguaisse, Brasiiliasse, Peruussse, Boliiviasse, Ekvadori, Kolumbiasse, Mehhikosse, Hispaaniasse. Asutas Instituudi juures kirjastuse Alma Lepik, kus tõlgitakse hispaania keelde ja antakse välja süsteemse teraapia alast kirjandust. https://www.almalepik.com.ar. Tiiu Bolzmann oli keskuse direktor kuni 2020. aastani. Alates 2020 aastast elab Tiiu Hamburgis, et olla lähemal oma tütre perele.

Alates 2016 aastast õpib Tiiu Bolzmann Thomas Hübli juures (https://thomashuebl.com/about/), kes on käesolevat laialt tuntud kui spirituaalne õpetaja. Õppe teemaks on kollektiivne ja põlvkondadeülene trauma. Tiiu osaleb arendajana Thomas Hübli Pocket Project-is (https://thomashuebl.com/about/pocket-project/), olles Pocket Projecti Argentiina suuna uurimisprojekti juht ja arendaja.

Lisaks sellele koolitab Tiiu online perekonstellatsioonide väljaõppegruppides Argentiinas ja Hispaanias, töötab kiindumussuhte traumadega klientidega ja teeb töötubasid.

Tiiu on kirjutanud mitu raamatut hispaania keeles. Eesti keeles on 2013. aastal ilmunud
raamat „Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani“.

Tiiu räägib lähemalt oma elukäigust, kujunemisest ja perekonstellatsioonidest Raadio 2 saates Hallo, Kosmos!: http://r2.err.ee/v/hallokosmos/saated/4a6e28e1-8d54-49af-860b-